Zostań wolontariuszem

Wciel się w jednego z wolontariuszy i razem z nami twórz Festiwal Fantastyki Falkon! Twoja pomoc będzie nieoceniona!

Opisy sekcji wolontariuszy

  • Sekcja Opieki Nad Programem — zajmuje się przede wszystkim dbaniem o prawidłowy przepływ informacji pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za punkty programu (warsztaty/konkursy/prelekcje) a biurem festiwalowym tzw. Redroom’em. Chodzi o pilnowanie, by atrakcje zaczynały i kończyły się o właściwej porze, donoszenie wody do sal, wietrzenie oraz dbanie o czystość pomieszczeń. Często bywa też tak, że atrakcje wymagają przeorganizowania mebli w sali – to właśnie obsługa ma za zadanie w tym pomóc. Po zakończeniu punktu programu jest też odpowiedzialna za przestawienie mebli do pierwotnego ustawienia. Mile widziana jest wiedza dotycząca rozwiązywania zawiłych problemów z zakresu podłączania rzutników, laptopów, głośników itp.
  • Techniczni — jest to sekcja która prowadzi wsparcie z zakresu IT. Jest to między innymi pomoc w przygotowaniu sprzętu pod punkty programu, oświetlenia i nagłośnienia scenicznego, jak i rozwiązywanie problemów techniczno-sprzętowych (niedziałający laptop, rzutnik itp.).
  • Grupy Szybkiego Reagowania (GSR) - do głównych obowiązków tego działu należy błyskawiczne wsparcie dla każdej sekcji, która funkcjonuje podczas festiwalu (zazwyczaj chodzi o naprawę sprzętu elektronicznego). Ważne, by osoby należące do tej sekcji wykazywały się wszechstronnymi umiejętnościami i szybką reakcją w niespodziewanych sytuacjach.
  • Punkt Informacyjny — Jest jedną z sekcji najbardziej wystawionych na interakcję z uczestnikami festiwalu. Waszym zadaniem będzie udzielanie wszelakich informacji związanych z atrakcjami na terenie Falkonu, jak i również podpowiadanie najlepszych pizzerii i kebabów w Lublinie :)
  • KPP — sekcja zajmująca się utrzymaniem porządku na terenie konwentu. W szczególności w miejscach, w których odbywają się atracje.
  • Logistyka — w głównej mierze sprawuje pieczę nad Redroom’em i magazynem. Wolontariusze znajdujący się w tej sekcji będą odpowiedzialni za wpuszczanie jedynie upoważnionych osób do wcześniej wymienionych punktów. Magazyn jest odpowiedzialny za wydawanie zapotrzebowania poszczególnych sekcji, jak i punktów programu.
  • Szatnia i Bagażownia — Sekcja Szatni i Bagażowni jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się pobieraniem oraz wydawaniem uczestnikom kurtek i bagażu, dyżury zazwyczaj są sprawowane w większych grupach, dzięki czemu można poznać dobrze innych wolontariuszy.
  • Games Room — Sekcja ta zajmuje się wypożyczalnią gier znajdującą się na miejscu do tego wyznaczonym. Od innych wolontariuszy oraz uczestników można dostać rekomendacje nowych lub mało znanych gier planszowych.

Opisy sekcji foto-wolontariusza

Jest to sekcja zajmująca się prowadzeniem relacji fotograficznej festiwalu. Skupiająca się na uwiecznieniu jak największej liczby twórców programu, gości i reszty społeczności tworzącej festiwal.


Wszystko, co musisz wiedzieć na temat wolontariatu, czyli FAQ